Wyłączanie indeksowania

Indeksowanie to proces tworzenia indeksu dla zawartości folderu lub dysku. Indeks jest zbiorem informacji o plikach i folderach, który umożliwia wyszukiwarce szybkie znalezienie określonych plików.

Indeksowanie jest włączone domyślnie w większości systemów operacyjnych. Jednak w niektórych przypadkach może być konieczne wyłączenie indeksowania.

Powody wyłączenia indeksowania

Są trzy główne powody, dla których warto wyłączyć indeksowanie.

Zwiększenie wydajności

Indeksowanie może spowolnić działanie komputera, zwłaszcza jeśli dysk jest duży lub zawiera dużą liczbę plików. Wyłączenie indeksowania może poprawić wydajność komputera.

Ochrona prywatności

Indeksowanie umożliwia wyszukiwarce dostęp do zawartości wszystkich plików w folderze lub na dysku. Jeśli chcesz chronić swoją prywatność, możesz wyłączyć indeksowanie dla folderów zawierających poufne informacje.

Rozwiązywanie problemów

Jeśli masz problemy z działaniem systemu operacyjnego, możesz wyłączyć indeksowanie w szczególności przy dyskach HDD, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

Wyłączanie indeksowania

Wejdź w „Ten komputer” lub „Mój komputer” (w zależności od systemu Windows). Następnym krokiem jest wybranie naszego dysku HDD prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”.

Następnym krokiem jest odznaczenie kratki „Zezwalaj na indeksowanie…”.

Teraz wystarczy wybrać „Zastosuj” i „Ok” czekając cierpliwie na zakończenie zadania. W razie błędu wybierz opcję „Pomiń wszystko”/”Ignoruj wszystkie”.

To wszystko w tym krótkim poradniku.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM