Wolne ładowanie smartfona – dłuższe działanie

Mając coraz mniej czasu i żyjąc ciągle w biegu, chcemy, aby nasze urządzenia dotrzymywały nam kroku i wiernie służyły przez długi czas. Są natomiast elementy smartfona, które są mniej lub bardziej denerwujące i szukamy wtedy możliwości poprawy stanu rzeczy.

Jedną z rzeczy, która może denerwować niektórych użytkowników smartfonów to fakt, iż urządzenia szybko wyczerpują swoje akumulatory. Czynników na ten stan rzeczy jest wiele – od samych komponentów po oprogramowanie. Na nasze szczęście są powerbanki, które pozwalają doładować nasz smartfon w dowolnym miejscu.

A co jeśli chcemy bez dodatkowych urządzeń, aby nasz smartfon dłużej wytrzymywał na baterii? Poczytaj dalej.

Czynniki wpływające na rozładowanie baterii

Na samym początku warto sprawdzić kondycję naszej baterii, co pozwoli na wyeliminowanie zużytej baterii. Jeśli nasza bateria jest zużyta, mam tu na myśli zużycie nawet 20% początkowej sprawności, może powodować zauważalne pogorszenie nie tylko czasu działania smartfona, ale i ogólne działanie systemu. Warto wtedy zakupić nowy akumulator i wymienić samodzielnie lub udać się do serwisu.

Drugą rzeczą, która wiele użytkowników mobilnego centrum dowodzenia robi „źle” to wiara w „pozostały czas pracy na baterii„. Nie warto wierzyć tym wskazaniom. Nikt nie wie jaki okres czasu jest wykorzystywany do obliczania tego typu informacji.

Drobna reklama:

Każdy smartfon posiada jakąś nakładkę producenta, która posiada mniej lub bardziej rozwinięte statystyki baterii. Można z nich się dowiedzieć, co jest najbardziej prądożernych elementem urządzenia lub jaka aplikacja powoduje największy pobór energii. Na ten temat powstał poradnik – Statystyki baterii w Xiaomi.

Szybkość ładowania, a czas działania na baterii

Nagłówek tej części wątku brzmi jak jakiś żart.

Z moich obserwacji oraz setek innych użytkowników smartfonów z obsługą szybkiego ładowania wynika, że ładowanie smartfona ładowarką „zwykłą-wolną” (5V i max. 2A – max. 10W) daje dłuższy czas pracy urządzenia.

Powyżej”statystyki” które stworzyłem, bazując na opiniach, jakie spotkałem w sieci.

Oczywiście nie ma mowy o godzinnym wydłużeniu pracy czasu urządzenia na jednym ładowaniu, ale już o czasie do 30 minut można debatować.

Jest to dziwne, zaskakujące i warte głębszego sprawdzenia. Sam z chęcią dowiem się, skąd bierze się taki stan rzeczy. Gdy będę coś widział, to z chęcią się tym podzielę. Jest jeszcze sprawa tego, że gdy zostawimy telefon na minimum 30 min w ładowarce, mimo wyświetlania 100% naładowanego urządzenia możemy także liczyć na kilka minut „gratis”.

Komentarze do wpisu:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Cześć! Nie zapomnij zostawić komentarza ;)x