Bateria do smartfona

Wybór baterii do smartfona nie jest taki trudny, jednakże obecnie jet wiele zamienników oraz bezczelne podróbki oryginalnych akumulatorów.

Nawet jeśli wyszukujemy pod hasłem „Oryginalne” to trafiamy na oryginalne podróbki z zagmatwanym opisem. Mowa oczywiście o popularnym serwisie aukcyjnym, gdzie jest „wszystko i nic”.

Wyszukiwanie odpowiedniego modelu baterii

W celu znalezienia odpowiedniego modelu baterii do naszego smartfona musimy posłużyć się wyszukiwarką internetową typu Google.

Wyszukaj takie hasła jak:

  • Firma ModelSmartfona akumulator (np: Xiaomi Mi 11 akumulator)
  • Firma ModelSmartfona bateria (np: Xiaomi Mi 11 bateria)
  • Firma ModelSmartfona battery (np: Xiaomi Mi 11 battery)
  • Firma ModelSmartfona model battery (np: Xiaomi Mi 11 model battery)

Można także użyć stron typu:

Mając wiedzę o posiadanym modelu baterii, możemy przejść do ulubionego sklepu i zakupić baterię. Nie ma większego problemu jeśli kupujemy baterie w znanych sklepach, tam nie powinno być podróbek. Tam wystarczy wpisać model baterii i mamy odpowiedni wynik.

Ja jednak proponuję zazwyczaj tańszą opcję – allegro.

Podróbki oryginalnych baterii do telefonu

Schody zaczynają się gdy chcemy oszczędzić kilka złotych (czasem nawet i 2-krotność) i szukamy na allegro. Po wpisaniu modelu baterii naszym oczom ukazuje się mnóstwo wyników.

Często wyświetlają nam się kuszące oferty z nazwą „Oryginalna”. Trzeba dokładnie czytać cały opis, nie interesują nas „podzespoły w 100% identyczne jak w telefonach Xiaomi”. Interesuje nas oryginalna, musi to być napisane nie w tytule lecz w opisie.

Pamiętajcie, w opisie musi być napisane konkretnie, iż dana bateria to oryginał.

Zamienniki oryginalnych baterii do telefonu

Jest wiele firm robiących zamienniki akumulatorów. Niestety często zdarzają się, iż są one kiepskiej jakości.

Jedyną firmę z kilkunastu zamienników, mogę polecić Maxximus. Jeszcze nie zdarzyło mi się, ani znajomym, że te baterie były dużo gorsze od oryginalnych, a cena jest kusząca.

To tyle w tym temacie. Trzeba uważać jeśli chcemy kupić dużo taniej.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM