Zamykanie aplikacji w tle – Realme

Zamykanie, zamrażanie, zatrzymywanie, hibernacja… kilka określeń na jeden mile widziany element w systemie Android. Mowa tutaj o sposobie na pozbycie się aplikacji działającej w tle w taki sposób, aby aplikacja nie była aktywna na drugim planie, tym samym nie korzystała z akumulatora naszego smartfona.

Android sam w sobie ma tę opcję, jednakże działa ona różnie. Dlatego to, co kiedyś załatwiały aplikacje ze sklepu Google, teraz jest prawie w każdym systemie poprawione przez producenta danego smartfona.

Menadżer telefonu – Ustawienia zaawansowane

Realme jak każdy z nowszych smartfonów, ma nowszą wersję systemu Android, który posiada opcję zamykania aplikacji w tle. Cieszy fakt, że producenci smartfonów w prosty sposób ułatwiają dostęp do tej opcji i dodatkowo ją poprawiają.

W przypadku tytułowego tutaj producenta wystarczy wejść do aplikacji Menadżer telefonu i wybrać „Bateria”.

Wygląd Menadżera telefonu w Realme

Teraz naszym oczom ukazują się statystyki, o których pisałem w wątku Statystyki baterii w Realme.

Natomiast nas interesuje opcja „Ustawienia zaawansowane”.

Zamrażanie aplikacji w Realme

Po wybraniu wcześniejszej opcji wybierzmy teraz „Szybkie zamrażanie aplikacji”.

Teraz naszym oczom ukazuje się długa lista aplikacji. Nie tylko tych przez nas zainstalowanych, ale i oryginalnie zamieszczonych w sofcie, których można pozbyć – Usuwanie systemowych aplikacji Android, ale nie o usuwaniu aplikacji tutaj mowa. Skupmy się za zamrażaniu w tle.

W banalny sposób Realme daje nam możliwość zamrażania aplikacji w tle, co spowoduje, iż aplikacja nie powinna działać w tle. Dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo na żywotności baterii nie tylko na jednym cyklu ładowania, ale ogólnej eksploatacji.

Sprawa jest prosta. Zamrażanie następuje parę sekund po wygaszeniu ekranu. System nie jest agresywny w swoim działaniu i widać w statystykach baterii, iż X aplikacja działa długi czas w tle, jednakże wpływ na baterię odbywa się w tak minimalnym stopniu, iż system odpuszcza jej usilne „zamrażanie”. Doskonale wyważone działanie!


Zaznaczamy te aplikacje, które chcemy „zamrozić”. Należy pamiętać, iż tak potraktowana aplikacja w większości nie będzie wyświetlała nam powiadomień, jednakże znacząco zyskamy na żywotności akumulatora na jednym ładowaniu.

Ja ze swojej strony polecam zamrozić przede wszystkim TikTok, Twitter, Instagram, Snapchat, Facebook i wszystko inne prócz tych, z których korzystamy często i nie pożerają one masy energii. Osobiście nie zamrażam takich aplikacji jak np: aplikacja aparatu, aplikacja bankowa, dysk Google, messenger i aplikacja do słuchania muzyki w tle no i messengera, gdyż chcę wiedzieć, kiedy nadejdzie nowa wiadomość.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM