Szybka aktualizacja Xiaomi

Większość ludzi nie należy do cierpliwych. jeśli natomiast chodzi o technologie, to szukają oni najnowszej wersji/aktualizacji. Nie zawsze najnowsza wersja jest najlepszą z możliwych, czasami lepiej zostać przy starszej ze względu na możliwe błędy w nowej wersji.

Świat smartfonów pokazuje, że testerami często są osoby, które tylko chcą posiadać smartfon z najnowszym numerkiem firmware i nie zgłaszają błędów, co jest szkodliwe dla danego producenta smartfona. Użytkownik, który instaluje wersję beta czy nawet night i ignoruje błędy/bugi/usterki nie jest wartościowym testerem – proszę nie pędźcie za numeracją, to nie ma sensu.

Najnowsza aktualizacja Xiaomi

Jeśli chcesz posiadać najnowszą wersję softu, to oczywiście można instalować, ale tylko wersje stabilne. Wpis pokaże jak zdobyć najnowszą wersję softu dla Xiaomi w wersji stabilnej w możliwie najszybszy sposób.

Na początku wyłącz wszelkiego rodzaju DNS, VPN i inne rzeczy. Jeśli skorzystałeś z poradnika Blokowanie reklam na androidzie bez aplikacji, to obowiązkowo musisz zmienić DNS na „Auto”.

Zmiana regionu a aktualizacja MIUI

Pierwszy sposób jest bardzo prosty i dzięki niemu nie musimy instalować innych aplikacji.

Mowa tutaj o prostej czynności jak zmiana regionu. Wadą jest (nie zawsze, ale jednak) pobranie i zainstalowanie się aplikacji domyślnych dla regionu, o którym mowa dalej, jednakże ich odinstalowanie jest proste (jak każda inną aplikację) i nie wpływa na nic innego – nie licząc oczywiście tego co chcemy osiągnąć.

Aby zmienić region w smartfonie na Szwajcarię, wystarczy wejść w ustawienia, a następnie wybrać opcję „Dodatkowe ustawienia”.

Zobaczymy tam opcję, o którą nam chodzi. Mianowicie „Region”.

Wybierając tę opcję, z dostępnej listy wyszukujemy Szwajcaria lub Indie (te regiony dostają najszybciej update)

Teraz najlepiej jeśli uruchomimy ponownie smartfona. Wejdź w ponownie w to ustawienie, aby sprawdzić, czy region się nie zmienił. Jeśli nadal jest „Szwajcaria” lub „Indie” to udaj się do ustawień i wybierz opcję „O telefonie” i wybierz okno z napisem „Wersja MIUI”.

W zdecydowanej większości przypadków, jeśli masz nieaktualną wersję softu, pokaże się aktualizacja.

Aplikacja do sprawdzania aktualizacji Xiaomi

Jeśli powyższa metoda nie zadziałała, a wiesz, że Twój smartfon ma wyższy numer softu (w wersji stabilnej!) niż ten posiadany przez Ciebie ?

Możesz skorzystać z aplikacji Xiaomiui: Download MIUI, Chatrooms, News, która powinna Ci pomóc.

Po zainstalowaniu aplikacji uruchom ją i przejdź do zakładki „Download MIUI”. Wpisz tam lub wyszukaj dokładny model Twojego smartfona i wybierz go.

Następnym krokiem będzie kliknięcie „Download” przy „STABLE ROM”

XIAOMI.EU ROM – zmodyfikowany najnowszy Android dla Xiaomi. Nic innego jak przeróbka chińskiej wersji. Aby to wgrać trzeba mieć odblokowany bootloader i zdjęcie zabezpieczenia Xiaomi.
DAILY ROM – Wersja dla testerów, którzy wcześniej zapisali się do odpowiedniej listy.

Teraz wybierz posiadaną wersję. Będąc w Polsce z pewnością masz EEA i taką wersję wybierz, klikając na nią.

Tutaj interesuje nas kategoria „RECOVERY”. Jest tam informacja o wersji MIUI, wersja Androida itp. Jeśli wersja tam podana jest wyższą niż tą, którą my posiadamy, możemy pobrać za pomocą przycisku „Download”.

Nastąpi teraz pobieranie pliku. Trochę waży, o czym jest informacja w danych, o których pisałem wyżej.

Instalacja MIUI 12 i MIUI 12.5

Powyższy sposób z programem do pobierania najnowszego softu jest jednym z najlepszych. Jednakże, aby zainstalować pobrany soft, należy wykonać pewne czynności.

Na początku wejdź w ustawienia, a następnie „O telefonie” i „Wersja MIUI”.

Musisz teraz kilkukrotnie raz za razem nacisnąć ikonkę numerka obecnej wersji MIUI (nie napis MIUM **.*).

Dzięki temu zabiegowi po wybraniu menu w obecnym oknie (prawy górny róg), mamy dostęp do opcji „Wybierz paczkę aktualizacji”.

Wybieramy tę opcję i wskazujemy pobrany plik (Folder „Downlaod”). Po wybraniu pobranego wcześniej pliku klikamy na dole OK. Zostaniemy przeniesieni do okna aktualizacji, w którym będzie widniała informacja o pobieraniu informacji z pliku.

Teraz wystarczy zatwierdzić przyciskiem „Aktualizuj”.

Teraz czekamy spokojnie do momentu zainstalowania softu i uruchamiamy ponownie telefon.

UWAGA. Poczekaj, aż soft się zainstaluje, nie wymuszaj ponownego uruchomienia smartfona. Czasami ten proces trwa nawet i 30 minut.

Instalacja MIUI 13.*

Aby zainstalować MIUI 13, należy mieć wcześniej zainstalowany MIUI 12.5.

Jeśli nowo pobrany soft z MIUI 13 nie chce się instalować i widzisz komunikat „Błędna lokalizacja” (lub coś w ten deseń) to należy pobraną paczkę aktualizacyjną przenieś do folderu MIUI w pamięci wewnętrznej.

Problemy z systemem

W razie problemów z systemem odsyłam do poradnika – Problem z Androidem w Xiaomi/Redmi/Poco

guest

Komentarze do wpisu:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Cześć! Nie zapomnij zostawić komentarza ;)x