Szybka aktualizacja Realme

Każdy producent swoich smartfonów prędzej czy później udostępnia mniejsze lub większe aktualizacje swojego oprogramowania. Nie jest tajemnicą, ale dużo osób o tym nie wie, iż aktualizacje są udostępniane partiami tak, aby serwer, z którego pobierana jest aktualizacja i sprawdzana jest autentyczność pobranego softu, nie został wyłączony z powodu błędu czy przeciążenia.

To, w jaki sposób dana firma udostępnia aktualizacje to już ich „tajemnica” ponieważ nie widziałem jeszcze, aby jakiś producent pochwalił się tą informacją.

Jednakże są sposoby, które działają w wielu przypadkach. Nic nie zaszkodzi spróbować. Chociaż ja jestem zdania, że lepiej poczekać z aktualizacją, gdyż nowa wersja nie musi być lepszą.

VPN – Zmiana IP

Aby zmienić IP, będąc tym samym bardziej anonimowym, nie trzeba specjalistycznej wiedzy. Zmiana IP na zagraniczny, w naszym przypadku pozwoli na wysyłanie do serwerów Realme fałszywej informacji o naszej lokalizacji co może spowodować pojawienie się aktualizacji.

Taki sposób w żaden sposób nie wpływa negatywnie na smartfon, jedynie wolniejsze połączenie (przy darmowych VPN) z siecią ze względu na dłuższą trasę pakietu danych z X miejsca do naszego smartfona.

Można w ten sposób wywnioskować, że Realme wysyła aktualizacje do każdego z Państw w innym terminie. Przy okazji dodam, iż niektórzy producenci smartfonów wysyłają aktualizacje po adresie IMEI telefonu, tutaj natomiast rozwiązane jest to w inny sposób. W Xiaomi wystarczy zmienić region smartfona, niestety w Realme to tak nie działa.

Uwaga, Użycie proxy także zmienia IP, jednakże jest to trochę inny sposób ukrycia swojego IP itp. itd.

Aktualizacja Realme do nowszej wersji

W celu próby wymuszenia szybszego dostępu do aktualizacji oprogramowania w smartfonach Realme, należy zastosować VPN wybierając jako naszą fikcyjną lokalizację na np: Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Francja lub Indie.

Na szczęście jest kilka sensownych aplikacji w Google Play, które można wykorzystać za darmo. W dalszej części wpisu przedstawię dwie aplikacje, które mogą nam pomóc.

Dodam tylko, że po rozpoczęciu pobierania aktualizacji, VPN można wyłączyć, a nawet i odinstalować.

Thunder VPN

Thunder VPN pobieramy ze Sklepu Google Play.

Wszystko wykonujemy w kilku prostych krokach.

 • Po uruchomieniu aplikacji wybieramy „Accept” jeśli zgadzamy się z warunkami usługi.
Terms od Service - Thunder VPN
 • Teraz po chwili oczekiwania zamykamy ofertę wykupienia wersji premium poprzez wybranie „X” w prawym górnym rogu.
 • Następnym krokiem będzie wybranie opcji „Connect”.
 • Zobaczysz komunikat pytający o zezwolenie aplikacji na utworzenie połączenia VPN. Wybierasz „Zezwól”.
 • Sprawdź, czy jest dostępna aktualizacja na obecnie połączonym serwerze VPN. W prawym górnym rogu wybierz ikonę globusa (okrągła ikona). Z listy, która Ci się ukarze, wybierz Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Francja lub Indie oczywiście, jeśli nie a przy nich ikonki „pro”.
connected-thunder-vpn
lista-serwerow-thunder-vpn
 • Poczekaj chwilę i potwierdź działanie aplikacji w tle poprzez wybranie opcji „Allow”, a następnie „Zezwól”.
 • Wejdź w Ustawienia i sprawdź dostępność aktualizacji. Jeśli nic nie znajdzie, spróbuj uruchomić ponownie smartfon i zmień serwer VPN. Więcej nie zrobisz. Jedynie możesz sprawdzić inną aplikację VPN, która połączy Cię z innym serwerem.

Turbo VPN

Turbo VPN pobieramy ze Sklepu Google Play.

Podobnie jak w powyższej aplikacji, wszystko zajmuje parę sekund.

 • Uruchom aplikację i na pierwszej stronie wybierz „Akceptuj & Kontynuuj” jeśli zgadzasz się na warunki usługi.
 • Po chwili oczekiwania zamykamy propozycję zakupienia wersji premium poprzez w wybranie „X” w lewym górnym rogu.
Premium - Turbo VPN
 • Teraz wystarczy kliknąć ikonę marchewki.
 • Gdy zając… królik (?) przebiegnie kilka metrów, dostaniemy komunikat z pytaniem o zezwolenie na utworzenie połączenia VPN przez aplikację. Zezwalamy.
 • Czekamy spokojnie i po chwili oczekiwania ponownie wybieramy „X” tylko tym razem w prawym górnym rogu.
 • Sprawdź, czy jest dostępna aktualizacja na obecnie połączonym serwerze VPN. Jeśli nie ma, to przełącz na inny serwer (najlepiej Niemcy, Francję, Indie, Hiszpania lub Wielką Brytanię). Serwer przełączasz poprzez wybranie wiersza z kolumna obecnego serwera.
 • Sprawdzasz, czy jest aktualizacja. Możesz ponownie uruchomić smartfon. Tylko nie zapomnij sprawdzić, czy VPN jest włączony.
 • Jeśli nie ma aktualizacji, to nic nie poradzisz na obecną chwilę. Pozostaje spróbować za parę dni.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM