Statystyki baterii w Realme

Jak już pisałem na temat statystyk baterii w Xiaomi, każdy producent smartfona udostępnia swoje narzędzie do statystyk pracy aplikacji i urządzenia.

Realme także posiada swoją aplikację do statystyk, która odpowie nam na wiele pytań dotyczących tego, co wyczerpuje baterie.

Aplikacja Menadżer telefonu

W smartfonach Realme aplikacja odpowiedzialna za statystyki baterii i kilkoma innymi kwestiami dotyczącymi smartfona nosi nazwę dosyć standardowo, bo „Menadżer telefonu”.

Ikona Menadżer telefonu Realme

Po wejściu w Menadżer telefonu w Realme zobaczymy ekran, w którym interesuje nas obecnie opcja „Bateria” pod którą kryją się statystyki baterii.

Statystyki baterii w Realme

Statystyki wyglądają następująco (zamazane to, co nas obecnie nie interesuje).

Powiem tak – skromnie. W Xiaomi statystyki baterii są bardziej szczegółowe, ale nie o nich tutaj mowa.

Na początku widzimy poziom baterii z przybliżonym czasem działania urządzenia, który tak naprawdę nic nam nie mówi. Pisałem o tym w wątku „Pozostały czas pracy na baterii„.

Kolejne co widzimy to „Wykorzystanie baterii” z możliwością wybrania dwóch opcji:

  • Wykorzystanie baterii. Daje nam obraz tego, ile procent baterii wykorzystała dana aplikacja w obecnej chwili.
  • Czas pracy. Tutaj mamy podgląd, ile dana aplikacja działa w tle. Doskonale to pokazuje, iż działanie aplikacje w tle (w RAM) nie wpływa prawie w ogóle na wykorzystanie baterii. Opcja dobra w celu wykluczenia całkowitego działania aplikacji w tle, o czym napisałem w wątku – Zamykanie aplikacji w tle w Realme.

To w sumie tyle. Realme nie wysiliło się zbytnio, jeśli chodzi o prezentowanie statystyk zużycia baterii przez aplikacje czy podzespoły smartfona.
Wystarczające statystyki? I tak i nie. Jedynie brakuje mi tutaj statystyk włączenia bluetooth, siły zasięgu, GPS oraz Wi-Fi, czy transmisji danych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM