Siła sygnału Wi-Fi oraz sieci komórkowej

Siła sygnału to jeden z ważniejszych czynników, który wpływa na szybkość przesyłu danych, a dodatkowo wpływa na trzymanie akumulatora na jednym ładowaniu.

Nie wszystkie informacje dostępne są po jednym kliknięciu, niektóre trzeba poszukać. Dlatego w tym wpisie pokażę Ci aplikację, która ułatwi dostęp do tych danych.

Net Signal – dane o sile sygnału

Aby dostać się do informacji o sile sygnału, należy wejść w ustawienia, informacje o urządzeniu… i tak dalej.

A gdyby tak ułatwić sobie życie i mieć to w jednym miejscu jako aplikacja? Aplikacja jest lekka i nie działa niepotrzebnie w tle, a pozwoli na dostęp do ciekawych informacji w szybki i czytelny sposób.

Mowa tutaj o aplikacji Net Signal.

Siła sygnału sieci komórkowej i Wi-Fi – dBm

Po zainstalowaniu i wejściu w aplikację dostajemy informacje jak na dłoni.

Pod wskaźnikiem sygnału mamy przełącznik miedzy Wi-Fi, a siecią komórkową. Prosto i wygodnie.

W moim przypadku Wi-Fi odbieram sygnał na poziomie -36dBm, a sieć komórkową LTE (4G) o sile -97dBm co nie jest złą wartością, chociaż do ideału dużo brakuje.

Dobrze widzisz, jeśli chodzi o znak „-” (minus). Im wartość znajduje się bliżej zera, tym lepiej. Teraz mając słaby zasięg, zamiast patrzeć na kreski na górnej belce, możesz spojrzeć w tę aplikację. Pomoże Ci ona wybrać najlepszą sieć komórkową czy ustawienie routera Wi-Fi w celu osiągnięcia najlepszej siły sygnału.

Aplikacja posiada także dokładniejsze informacje o sieci. Wystarczy z lewej strony u góry wybrać ikonę menu, a następnie „Informacje o sygnale”.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM