SD Maid – Przyznanie uprawnień

Zdecydowałem się na utworzenie nowego wpisu, w którym będzie instrukcja krok po kroku, pokazująca przyznawanie uprawnień aplikacji SD Maid. Pozwoli to na porządne wyczyszczenie pamięci naszego smartfona bez naszego klikania, wszystko zrobi się automatycznie. My tylko wykonamy akcję rozpoczęcia działania.

Wpis jest powiązany z Czyszczenie pamięci Androida.

SD Maid + dodatek Unlocker – Przyznawanie uprawnień cz.1

Po zainstalowaniu programu oraz zakupieniu dodatku „Unlocker” możemy przejść do ustawienia programu, tak aby wykonał możliwie najdokładniejsze czyszczenie naszej pamięci na dane. Nie trzeba wchodzić w dodatek „Unlocker”.

Aby przejść do ustawień, należy wybrać ikonkę menu (ikonka „hamburgera” – 3 kreski), a następnie wybrać „Ustawienia”.

Następnym krokiem będzie zezwolenie aplikacji na dostęp do pamięci. Tutaj wybieramy „Następny”.

W kolejnym oknie wybieramy każde czerwone pole, na którym widnieje napis „Dostęp do pamięci” i wybieramy „Zezwól”. Po udzieleniu dostępu do wybranej lokalizacji okno zmieni barwę na zieloną. Teraz „Następny”.

Kolejny krok, jaki może się pokazać (w zależności od wersji Androida) to nadanie uprawnień dostępu do wszystkich plików. Czyli wybieramy czerwone pole z napisem „Uprawnienia” i w nowym oknie zaznaczamy opcję „Zezwól na zarządzanie wszystkimi plikami”. Musimy przejść z powrotem do programu, za pomocą ikony wstecz.

W programie widnieje ponownie zielone pole i opcja „Następny”.

Android w nowszych wersjach próbuje okiełznać dostęp aplikacji do wszelkich zmian w systemie. Dlatego w kolejnym oknie zaznaczamy brązowe pole z napisem „Uprawnienia”. W liście aplikacji wyszukujemy SD Maid, wybieramy tę aplikację i zaznaczamy „Zezwól na dostęp do danych o użyciu…”.

Nie wszystkie nakładki systemowe i nie wszystkie wersje Androida pokażą kolejne okno. Jednakże jeśli owe się pokaże, musimy zaznaczyć „Zdaję sobie sprawę z możliwych zagrożeń…” i potwierdzić całą operację za pomocą „OK”.

Teraz dwa razy wstecz, aby ponownie wejść do SD Maid. Gotowe – uprawnienia przyznane.

SD Maid + dodatek Unlocker – Przyznawanie uprawnień cz.2

To nie wszystko… trochę klikania jest, ale musimy zezwolić aplikacji na różne rzeczy, aby działała sprawnie. Aplikacja jest w pełni bezpieczna – bez obaw!

Najlepiej jak uruchomisz ponownie smartfon przed ponownymi ustawieniami. Nie wiadomo, dlaczego czasami trzeba ponownie ustawić tę opcję co poniżej.

Ponowne wejście do ustawień SD Maid spowoduje wyświetlenie informacji o potrzebie dokonaniu pewnych zmian, które ułatwią aplikacji pracę, a nasza pamięć będzie dokładnie wyczyszczona.

Klikamy „Następny”.

Następnym krokiem będzie wybranie brązowego okna z napisem „Uprawnienia”.

Teraz kliknij „Pobrane aplikacje”. Wybieramy naszą aplikację i zaznaczamy „Używanie aplikacji SD Maid”, zezwalając /akceptując przy tym na komunikat o niebezpieczeństwie.

Wstecz kilkukrotnie (u mnie 3 razy). To wszystko jeśli chodzi o przyznawanie uprawnień do działania. Gotowe.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM