Realme – Error 608

Przeglądając sieć można spotkać się ze sporym problem pewnego błędu na smartfonach Realme, którego nawet helpdesk nie wie za bardzo jak rozwiązać.

Błąd ten nie spowalnia smartfona i „nie robi” nic złego, lecz informacja o tym błędzie zasłania dolną część ekranu, co jest denerwujące.

„An error occurred: 608. Please contact customer service.”

Mowa właśnie o błędzie:

An error occurred: 608. Please contact customer service.

W tłumaczeniu na Polski brzmi „Wystąpił błąd: 608. Skontaktuj się z obsługą klienta.”

Problem jest o tyle problematyczny, ponieważ widziałem screeny z rozmowy użytkownika z helpdeskiem, który rozkłada ręce.

Jednakże użytkownicy smartfonów Realne sami doszli do pewnych rzeczy, które mogą rozwiązać problem i faktycznie pomaga to w większości przypadków, chociaż niektóre sposoby wydają się „głupie”.

Usuwanie błędu 608 na Realme

W celu pozbycia się komunikatu o błędzie musimy zrobić kilka rzeczy. Poniższe porady są na podstawie moich doświadczeń, które zdobyłem z biegiem czasu oraz dodałem także takie, które są ogólnodostępne w internecie i dzielą się nimi użytkownicy Realme.

Resetowanie ustawień sieci (Wi-Fi, Bluetooth i sieci komórkowej)

Pierwszym sposobem jest zresetowanie ustawień sieci, mam tu na myśli reset ustawień Wi-Fi, bluetooth i sieci komórkowej.

  • Ustawienia / Ustawienia systemu / Tworzenie kopii zapasowej i resetowanie / Resetuj telefon / Zresetuj ustawienia sieci.

Czyszczenie danych aplikacji kamery

  • Ustawienia / Aplikacje / Menadżer aplikacji / Kamera / Użycie pamięci / Wykasuj dane.

Aktualizacja aplikacji

  • Aplikacja Sklep Play / Ikona konta (prawy górny róg) / Zarządzanie aplikacjami i urządzeniami.

W tym miejscu jeśli są dostępne aktualizacje, to je zaktualizuj. Najważniejsze są Android System WebView Dev oraz Usługi Operatora.

Aktualizacja softu smartfona

  • Ustawienia / Informacje o urządzeniu / Kliknij logo Realme UI.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM