Tylko proste znaki w SMS

Smartfony, sieci komórkowe i na ogół technika idzie szybkimi krokami do przodu. Niestety niektóre rzeczy zostają niezmienione przez kilkanaście lat, a czasem i od początku swojego istnienia.

Wszystko można zmienić, a mimo to, jeden SMS nadal może zajmować tylko 160 znaków, ale… no właśnie. jest jedno „ale”.

Polskie znaki w SMS

Jeśli piszemy Polskimi znakami maksymalna długość jednego sms ulega skróceniu do 70 znaków na pierwszy sms, kolejne 64 znaki. Nie ma tutaj znaczenia ilość Polski znaków. Jeden Polski znak i automatycznie SMS ulega skróceniu.

Co prawda w obecnych czasach sms zazwyczaj są darmowe lub bardzo tanie w stosunku do wcześniejszych cen sprzed kilku lat.

Warto pomyśleć, czy warto wyłączać używanie Polskich znaków w sms.

Cytat z życia:

Laski mi nie robisz.

Brak robienia „łaski” to jednak coś innego 😉

Tylko proste znaki

Jednakże aby wydłużyć wiadomość SMS należy ustawić „Używaj prostych znaków”, co spowoduje automatyczną konwersję znaków specjalnych.

Czasami pojawia się komunikat, czy dokonać automatycznej zmiany na „Tylko proste znaki”. Wybieramy według własnych preferencji.

Mowa tutaj o zamianie np:
– Ą, ą – A, a
– Ć, ć- C, c
– Ź, ż – Z, z
-itp.

Ustawianie „Tylko proste znaki”

W celu automatycznej zmiany Polskich znaków na proste wystarczy uruchomić aplikację „Wiadomości” od Google, a następnie wybrać ikonkę profilu (prawy górny róg), aby wejść w „Ustawienia aplikacji Wiadomości”

Następnym krokiem jest wybranie opcji „Zaawansowane” i zaznaczenie opcji „Używaj prostych znaków”.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM