Plik downloadfile.bin

Posiadając smartfon z Androidem mamy dostęp do większej ilości plików, niż to jest w iOS, czy niegdyś Windows Mobile. Nie zawsze więcej znaczy lepiej dla użytkowników, którzy są nieobeznani w systemie lub „amatorów” usuwających zbędne (w ich mniemaniu) plików.

Szkoda, że Google nie posiada opcji typu „Pokaż tylko pliki użytkownika”, co usunęłoby wgląd do folderów i plików programów, których usunięcie zrobi więcej szkody niż pożytku.

Downloadfile.bin – co to za plik?

Napotkałem już kilkanaście wątków ,w których ludzie pytają, co to jest za plik „downloadfile.bin”.

I tutaj jest to co pisałem wyżej – nieznany plik widoczny w menadżerze plików. Jeśli już zauważyłeś/aś taki plik u siebie to radzę go nie usuwać.

Plik, o którym mowa w tytule to tymczasowy plik, który świadczy o tym, że coś jest akurat pobierane w tle (bądź świadomie coś pobierasz). Może to być pobierająca się jakaś aktualizacja systemu, zabezpieczeń lub jakiejś aplikacji.

W internecie piszą, iż może to być plik tymczasowy Sklepu Play, Usług Google…. gdybanie. Ogółem przeczyszczenie systemu ze śmieci może dać pozytywny efekt. Do czyszczenia systemu są odpowiednie programy jak np: SDMaid.

Krótko i na temat, nie ma co się rozpisywać i ciągnąć tematu na siłę.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM