Nagrywanie rozmów w nowym Androidzie

Mało kto wie, że na ogół Google, które jest odpowiedzialne za system Android, wycofano nagrywanie natywne rozmów już w 2015 roku (Android 6 Mashmallow). Natomiast dopiero w roku 2019 wraz z Android 9 Pie zablokowano możliwość nagrywania rozmów przez aplikacje zewnętrzne.

Do teraz jest mnóstwo ludzi, którzy chcą posiadać nagrywanie rozmów. Przypomnieć należy, że nie możesz tego robić nie informując drugiej osoby o tym fakcie, nie mówiąc już o tym, że nie możesz tego nigdzie upubliczniać.

Nowy Android a nagrywanie rozmów

Są dwa sposoby na, które umożliwiają nagrywanie rozmów w systemie Android. O czym przeczytasz dalej, jednakże dlaczego to tak utrudnione?

Na ogół Google w 2023 roku w maju zmienił regulamin sklepu Google Play w taki sposób, który uniemożliwia pojawianie się nowych czy aktualizację aplikacji umożliwiających nagrywanie rozmów – producenci dobrze potrafią obchodzić te zapisy.

Gdyby tego było mało, jest zakaz używania interfejsu Accessibility API do nagrywania rozmów telefonicznych… a twórcy aplikacji nagrywających rozmowy dalej swoje.

Mało? To dodam jeszcze, że UE także zakazała nagrywania rozmów bez informowania drugiej osoby. Problem w tym, że przepisy są tak skonstruowane, że Google woli w ogóle to uniemożliwiać niż odpowiadać za innych.

Zmiana kraju z oprogramowaniem

Brzmi dziwnie, wiem.

Napiszę krótko. Są kraje, w których nagrywanie rozmów jest legalne i nie ma na to większych normalizacji prawnych. Dlatego soft wypuszczony na inny kraj często posiada nagrywanie rozmów w aplikacji producenta danego smartfona. Niestety softu ot, tak nie zmienimy. Wiąże się to z odblokowaniem bootloadera (co niektórzy producenci uznają za złamanie regulaminu – koniec z gwarancją) a później należy wgrać nowe recovery, dopiero potem soft innego państwa… tutaj jest to skomplikowane, ponieważ nie ma uniwersalnej metody działającej na wszystkie smartfony.

Przykładem może być Xiaomi. Soft wypuszczany dla Chin (CN w kodzie nazwy softu) oraz Global (MI) ma nagrywanie rozmów. Natomiast wersja dla Unii Europejskiej (EU) nie ma takiej możliwości. Coś czuję, że kombinujesz z kupieniem telefonu z Chin… masz rację. Te nie mają zazwyczaj blokady nagrywania rozmów 😉 Jednakże w przypadku omawianego tutaj przykładu, jakim jest Xiaomi zdjęcie blokady bootloadera nie anuluje gwarancji więc jest możliwość zabawy we wgranie innego softu niż obecny.

Aplikacje do nagrywania rozmów

Pisałem wyżej, że aplikacje do nagrywania rozmów nie powinny działać poprawnie i w sumie tak jest, bo ciężko o aplikacje, która działa poprawnie.

Google w swoim Androidzie umożliwia instalowanie aplikacji spoza sklepu Google Play co otwiera furtkę na instalację aplikacji, które nie muszą spełniać regulaminu Sklepu Google Play.

Jest kilka opcji. Najpopularniejszą i najlepiej działającą jest Cube ACR!

Cube ACR + Cube ACR Helper

Bez zbędnego pisania i przeciągania.

Pobierz aplikację Cube ACR z:
Google Play
APKMirror (APKMirror nowe wersje aplikacji)
CubeACR.app
Galaxy Store
Aptoide

Drugą aplikajcą, jaką powinieneś zainstalować to Cube ACR Helper.
Pobierzesz z:
CubeACR.app
APKMirror
Galaxy Store
AppGallery
Amazon
Aptoide

Aplikacja Cube ACR jest tak dobrze wykonana, że przeprowadzi Cię przez każdy krok. Ty jedynie musisz wyrażać zgody – brak zezwolenia aplikacji na X uprawnienie spowoduje jej błędne działanie.

Samo CubeACR daje na swojej stornie dodatkowy poradnik w razie problemów – Cube ACR Helper (Tłumacz Google na Polski). W razie pytań zostaję do dyspozycji. Napisz komentarz.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM