Lepsze zdjęcia w Xiaomi Mi 11

Pisałem już na temat aplikacji GCam, która jest zmodyfikowaną wersją Aparatu Google. Developerzy robią ogromną robotę, ale nie wszystkie wersje nie każdego autora są dla każdego smartfona. Nie da się zrobić coś uniwersalnego co działa perfekcyjnie.

Sprawdź wątek na temat aplikacji, która może pomóc w znalezieniu odpowiedniej wersji aplikacji aparatu GCam na Twój smartfon – Aplikacja aparatu od Google – port GCam

Poprawa zdjęć w Xiaomi Mi 11

Szukając najlepszej wersji GCam dla Xiaomi Mi 11 przeglądnąłem cały internet, nawet do tyłu… a tak poważnie nie było to łatwe, ponieważ jak wcześniej wspomniałem, nie ma uniwersalnych aplikacji.

Warto tutaj dodać, iż głównie w MIUI 12 można odblokować ukryte ustawienia standardowej aplikacji aparatu Xiaomi. Mowa tutaj o wpisie „Ukryte ustawienia aparatu Xiaomi

Aparat GCam dla Xiaomi Mi 11

Aplikacja GCamloader wskazuje dla Xiaomi Mi 11 GCam o nazwie „MGC_8.1.101_A9_PV0j_snap”. Niestety aplikacja nie posiada w swoje bazie odpowiedniego tzw. Configa (plik konfiguracyjny). Nic nie szkodzi, ja znalazłem dla Mi 11. Aplikacja sama w sobie jest dobra, a za pomocą dodatkowych poprawek osiągniemy jeszcze więcej korzyści.

Ja ze swojej strony polecić mogę MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_snap.apk z configiem Golden Experience N.xml (lub z XDA – tutaj post)

Poprawiamy configa

Wszystko można udoskonalać w nieskończoność. Ja grzebiąc trochę w ustawieniach, uzyskałem jeszcze lepsze zdjęcia dzięki poniższym ustawieniom.

Pamiętaj o wcześniejszym wgraniu configa.

 • Ustawienia – Mod settings – Focus Tracking (Photo)
  Włącz tę opcję
 • Ustawienia – Addittional modules settings – Back (1.0) – Ulepszone klatki HDR+
  Zmień na 15,
 • Ustawienia – Addittional modules settings – Image processing – Main Setting – Sharpness
  Zmień na 1.25
 • Ustawienia – Addittional modules settings – Image processing – Light and Shadows Settings – Contrast 3
  Ustaw 0.125
 • Ustawienia – Addittional modules settings – Image processing – Light and Shadows Settings – Contrast 4
  Ustaw 0,0630
 • Ustawienia – Addittional modules settings – Image processing – Light and Shadows Settings – Contrast 5
  Ustaw 0.125
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM