Kwadratowe dymki Messenger

Korzystając ze smartfona, przyzwyczajamy się dosyć znacząco do pewnych elementów jak na przykład lokalizacja danej opcji czy chociażby „głupi” wygląd.

Do rzeczy, które mogą się nie podobać, należą między innymi kwadratowe dymki z Messengera, które nie tylko brzydko wyglądają, ale i potrafią powodować problemy między wersją systemu Android, wersją aplikacji Messenger, a wersją nakładki producenta.

Naprawa dymków Messengera

W celu naprawy dymków Messengera mamy do dyspozycji metody, które na ogół nie są zalecane.

Metoda 1.
Oczywiście warto zacząć od sposobu, który w mniejszym stopniu zagrażają naszemu bezpieczeństwu. Czyli od instalacji starszej wersji Messengera. Należy pamiętać, aby nie aktualizować tegoż komunikatora po instalacji starszej wersji. Co tracimy na instalacji starszej wersji? Teoretycznie nie widzę wad w wyglądzie czy działaniu.

Metoda 2.
Drugim sposobem jest pobranie odpowiedniej aplikacji, która „naprawia” dymki, które nam nie odpowiadają i powodują problemy. Całość dostępna jest do wglądu na GitHub, więc możemy czuć się w miarę bezpieczni.

Metoda 1 – Starsza wersja Messengera

Pierwszą metodą jest pobranie starszej wersji Messengera. Aby tego dokonać, należy udać się na stronę APKMirror.com, która posiada bazę oryginalnych wersji aplikacji bez żadnych modyfikacji.

Po przejściu na stronę APKMirror musimy wyszukać Messengera. Teraz należy wyszukać i pobrać wersję aplikacji 266.* lub starszą. Są to wersje do 30 maja 2020 roku. Tak, aplikacje roku 2020.
W celu uniknięcia błędów wstawiam dokładniejsze linki:
Messenger 266.0.0.16.117
Messenger 265.0.0.24.107

Ponieważ są różne architektury systemowe, musisz wybrać odpowiednią, aby uniknąć problemów. Więcej na ten temat znajdziesz w wątku Najnowsze aplikacje na Android, Ciebie interesuje akapit „Architektura aplikacji”.

Oczywiście obecną wersję Messengera, jaką posiadasz na urządzeniu, należy odinstalować. Po instalacji starszej wersji Messenger powinny wrócić stare, poprawnie działające wersje dymków.

Metoda 2 – MRVPatchManager od NeonOrbit

Drugą metodą jest pobranie aplikacji MRVPatchManager od NeonOrbit. Aplikacja posiada prostą konstrukcję i wszystko jest na swoim miejscu. Owa aplikacja to pójście na łatwiznę i ogromne skróty, za co dziękuję developerowi.

Nie przeciągając dłużej możemy skorzystać z aplikacji MRVPatchManager,. Po instalacji mamy wszystko jak na dłoni i nie musimy ręcznie pobierać plików.

Instalujemy aplikacje i uruchamiamy.

Po włączeniu aplikacji na samym początku wybieramy „Install” przy ChatHeadEnabler. Nie szukaj ikony zainstalowanej aplikacji – brak.

Następnym krokiem jest wybranie z listy aplikację, jaką chcemy zmodyfikować, tak aby działała z ChatHeadEnabler. Klikamy opcję „Patch”.

Jeśli obecnie zainstalowana wersja Messengera i Facebooka nie jest odpowiednia, to aplikacja pokaże komunikat o różnej sygnaturze i informacji, iż należy odinstalować Messengera i Facebooka. Wybieramy OK i wyrażamy zgodę na odinstalowanie wcześniej wspomnianych aplikacji.

Ponownie wybierz „Patch” i pozwól na instalację innej wersji Messenger i Facebook, którą aplikacja odpowiednio zmodyfikuje.

Uruchom Messengera i wejdź w menu (ikona lewy górny róg). Następnie ikona ustawień (koło zębate).

W ustawieniach aplikacji Messenger i Facebook pokaże się nowa ikona, dzięki której będziemy mogli ustawić odpowiednie dla siebie dymki lub ich brak.

Tyle 😉

ChatHeadEnabler + zmodyfikowane aplikacje Meta

Można także pobrać wszystkie aplikacje z osobna, zamiast korzystać z konfiguratora.

Jeśli ma wszystko działać poprawnie należy odinstalować obecną wersję Facebooka oraz Messengera.

Pobieramy aplikacje:
ChatHeadEnabler
Messenger, Facebook, Facebook Lite, Business Lite (pobieramy to, z czego korzystamy)

Teraz instalujemy najpierw ChatHeadEnabler, a później pozostałe pobrane zmodyfikowane aplikacje meta (czyli Messenger i Facebook).

Opcje będą tak samo jak wyżej.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM