Poprawa jakości rozmów

Społeczeństwo zabiegane nie ma czasu nawet wysłać sms i szybciej jest zadzwonić do kogoś i porozmawiać przez słuchawkę bluetooth robiąc przy tym inne rzeczy.

A tak poważniej, to sms wysyła się coraz mniej na rzecz komunikatorów i ilości połączeń telefonicznych. Z biegiem czasu wszystko ulega zmianie, a producenci i sieci komórkowe przekraczają kolejne etapy jakości połączeń.

Polepszenie jakości rozmowy telefonicznej

Jest kilka czynników, które wpływają na jakość rozmów telefonicznych. Postaram zamieścić się tutaj kilka sposobów na poprawę jakości rozmów.

Siła sygnału

Niska siła sygnału może powodować problemy przy połączeniu. Sprawdź siłę sygnału w miejscu, z którego próbujesz wykonać połączenie – Siła sygnału Wi-Fi oraz sieci komórkowej.

Niestety oprogramowanie smartfona czasami usilnie próbuje korzystać z LTE w czasie rozmowy, co jest błędem. Jeśli siła sygnału jest niska ustaw 3G, które powinno mieć mocniejszą siłę, a co za tym idzie, jakość rozmowy powinna być lepsza.

Na ogół najlepsze rezultaty da włączenie opcji „5G/LTE/3G/2G (Auto)” lub „LTE (Zalecana)”. Opcje tę znajdziesz w lokalizacjach niżej wymienionych (w zależności od wersji Androida):
– Ustawienia – Sieć komórkowa – Sim1/Sim2 – Preferowany typ sieci
– Ustawienia – Sieć i internet – Sieć komórkowa – Preferowany typ sieci

Włączenie VoLTE

Przy dobrym zasięgu i włączonej opcji VoLTE jakość połączenia powinna być zauważalnie lepsza. Dobrą informacją jest, iż każda sieć komórkowa posiada w swojej ofercie VoLTE, a opcja sama w sobie jest darmowa.

Na samym początku sprawdź obecność opcji VoLTE w swoim smartfonie. Najprościej dokonasz tego, wchodząc w ustawienia i na górnym pasku wyszukiwania wpisz „VoLTE”, ewentualnie opcję tę możesz znaleźć w:
– Ustawienia – Sieć komórkowa – Sim1/Sim2 – Połączenia VoLTE
– Ustawienia – Sieć i internet – Sieć komórkowa – Połączenia VoLTE

 • Opcja jest, ale nieaktywna
  Zadzwoń do Twojego operatora i poproś o włączenie usługi VoLTE (jest to darmowe).
 • Brak opcji VoLTE
  Możliwe, iż Twój smartfon wraz z wersją oprogramowania nie przeszedł jeszcze przez systemy Twojej sieci w celu weryfikacji poprawności działania VoLTE.
 • Próba wymuszenia VoLTE
  Jeśli nie widzisz w opcjach VoLTE to spróbuj wymusić działanie tej opcji na Twoim telefonie używając kodu: *#*#86583#*#*. To jedyny kod, jaki jest w sieci, niestety na niektórych smartfonach nie działa i tego nie przeskoczymy.

VoWiFi / WiFi Calling

Jeśli sygnał jest znikomy, warto zainteresować się opcją WiFi Calling. Połączenie odbywa się za pośrednictwem sieci WiFi, do której musisz być połączony. Funkcjonalność ta jest darmowa, a dodatkowo każda sieć ma w swojej ofercie taki sposób wykonywania połączeń.

Opcję WiFi Calling czy też VoWiFi znajdziesz w:
– Ustawienia – Sieć komórkowa – Sim1/Sim2 – WiFi Calling / Połączenie przez WiFi
– Ustawienia – Sieć i internet – Sieć komórkowa – WiFi Calling / Połączenie przez WiFi

 • Opcja jest, ale nieaktywna
  Zadzwoń do Twojego operatora i poproś o włączenie usługi WiFi Calling (jest to darmowe).
 • Brak opcji VoWiFi
  Możliwe, iż Twój smartfon wraz z wersją oprogramowania nie przeszedł jeszcze przez systemy Twojej sieci w celu weryfikacji poprawności działania WiFi Calling.
 • Próba wymuszenia WiFi Calling
  Jeśli nie widzisz w opcjach VoWiFi to spróbuj wymusić działanie tej opcji na Twoim telefonie używając kodu: #*#869434#*#* To jedyny kod, jaki jest w sieci, niestety na niektórych smartfonach nie działa i tego nie przeskoczymy.

Redukcja szumów w aplikacji

Nie wiem, ile osób zdaje sobie sprawy, iż aplikacja „Telefon” (Nie „Kontakty”) od Google (obecnie standardowa w większości smartfonów) posiada opcję „Redukcja szumów” co pozwala na wycinanie odgłosów/szumów tła na rzecz pierwszego planu.

Opcja redukcji szumów działa dobrze, jest zauważalna różnica przy włączonej opcje w stosunku do nieaktywnej.

Tryb głośnomówiący a redukcja szumów

O ile opcja robi dobrą robotę jeśli rozmówca ma telefon przy twarzy, o tyle w trybie głośnomówiącym zaczynają się problemy. Aplikacja usilnie próbuje wyciszyć tło, mimo iż w tle mówi do nas druga osoba. Trochę to się ze sobą gryzie i sporo osób zauważyło straszne pogorszenie rozmów właśnie w trybie głośnomówiącym.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Nie zapomnij zostawić komentarza!x
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    RODO
Kontakt
ROZUMIEM